Novinky MŠ

Poděkování ze školky: děti se pohybují na procházkách bezpečněji

Nové oranžové bezpečnostní vesty dostaly všechny děti z naší mateřské školy. Sloužit jim budou především při pohybu na veřejných komunikacích. „Vestičky dětem ve školce moc sluší. Děkujeme panu Pavlu Pustějovskému a firmě STAMIEL LOGISTIC s. r. o., kde je jednatelem, za sponzorský dar pro naši mateřinku. Reflexní vesty určitě upotřebíme při vycházkách a školních výletech,“ děkuje za poskytnutí daru Bc. Markéta Dejová, vedoucí učitelka mateřské školy. 

Mgr. Olga Síbrtová 


Za zvířátky do vesmíru putovali předškoláci

Děti z mateřské školy se díky finančnímu daru od Honebního spolku Lichnov – Bordovice vydaly na výlet do planetária v Ostravě. 

„Výprava vyrazila ve čtvrtek 6. června 2019 autobusem z Lichnova hned ráno,“ líčí vedoucí učitelka mateřské školy Bc. Markéta Dejová a pokračuje: „V planetáriu připravili pro děti program plný hvězd, vesmírné oblohy, planet a díky pohádce, kterou nám paní animátorky promítaly, jsme se dostali až do vesmíru. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí: jak velké jsou planety, jak vypadá Slunce, jak se vytvoří tornádo. Z návštěvy planetária i z povídání byly nadšené a ještě odpoledne nám kreslily, jak to ve vesmíru vypadá,“ usmívá se paní učitelka.  

„Moc děkujeme místnímu Honebnímu spolku, který naší mateřince věnoval finanční dar na podporu této aktivity, a těšíme se na další spolupráci s myslivci. Děti jim na oplátku určitě rády nasbírají třeba kaštany pro zvířátka,“ dodává ředitelka školy Mgr. Olga Síbrtová.  

Mgr. Petra Stoklasová 

všechny články v Novinkách MŠ