Novinky ZŠ

Poděkování ze školky: děti se pohybují na procházkách bezpečněji

Nové oranžové bezpečnostní vesty dostaly všechny děti z naší mateřské školy. Sloužit jim budou především při pohybu na veřejných komunikacích. „Vestičky dětem ve školce moc sluší. Děkujeme panu Pavlu Pustějovskému a firmě STAMIEL LOGISTIC s. r. o., kde je jednatelem, za sponzorský dar pro naši mateřinku. Reflexní vesty určitě upotřebíme při vycházkách a školních výletech,“ děkuje za poskytnutí daru Bc. Markéta Dejová, vedoucí učitelka mateřské školy. 

Mgr. Olga Síbrtová 


Informace o provozu školy během prázdnin

Vážení rodiče, zákonní zástupci, milí žáci,

provoz školy bude v době letních prázdnin omezen. Mateřská škola je v provozu denně dle běžné provozní doby, kromě období od 15. července do 16. srpna 2019. Školní družina během prázdnin v provozu není. Školní jídelna je v provozu stejně jako mateřská škola. 

Během celých prázdnin Vám bude k dispozici zástupce vedení školy po telefonické nebo e-mailové domluvě:

MGR. OLGA SÍBRTOVÁ, ředitelka:

774 430 360, olga.sibrtova@zslichnov.cz

MGR. MONIKA ČEMPEL, vedoucí ekonomického a provozního úseku:

774 421 360, monika.cempel@zslichnov.cz

MGR. MARTINA BÍLKOVÁ, zástupkyně ředitelky:

martina.bilkova@zslichnov.cz

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat. 

Přeji všem krásné a prosluněné letní dny a příjemnou dovolenou. 

Mgr. Olga Síbrtová 


Oznámení termínu opravných zkoušek

Termín opravných zkoušek za druhé pololetí školního roku 2018/2019 byl stanoven v souladu s § 53 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, na úterý 27. srpna 2019 v 8:00 hodin.  

Mgr. Olga Síbrtová, ředitelka 


Naše škola zvítězila v projektu Tesco. A máme o tom dokonce i film!

Lichnovská škola se zúčastnila projektu Vy rozhodujete, my pomáháme, který vypsal obchodní řetězec Tesco. Díky hlasům zákazníků v kopřivnické prodejně Tesco jsme zvítězili a za získaných třicet tisíc korun jsme pro žáky nakoupili spoustu užitečných pomůcek, aby mohli pracovat na školních pozemcích, pěstovat si ve škole bylinky a vše následně zpracovat ve školní kuchyňce. 

Film o projektu můžete sledovat zde:

Informace o projektu naleznete také na Facebooku: https://www.facebook.com/pomahamesvami/

Děkujeme za sdílení! 

Mgr. Olga Síbrtová 


Lubinská střela: ve vybíjené jsme se prostříleli na druhou příčku

Naši malí sportovci ze čtvrté a páté třídy zakončili letošní školní sportovní zápolení turnajem ve vybíjené v Základní škole Lubina.

Učitelka tělesné výchovy Mgr. Martina Bílková, která na turnaj s dětmi jela, akci hodnotí: „Parádně zorganizovaného turnaje se účastníme již několik let po sobě a pořád nám to první místo uniká. Letos jsme se rozehrávali opravdu pozvolna. Velká tělocvična a kvalitní soupeř nám dělali velké problémy. Sice jsme nehráli pohlednou vybíjenou, ale výsledkově to nebylo nakonec špatné.“ 
Naši sportovci totiž porazili žáky ze škol v Mniší, Lubině a Závišicích, ale nečekaně prohráli se Základní školou Tichá, kterou vedl pan učitel Bc. Pavel David. 

„Po základní části jsme skončili druzí a postoupili do finále, ve kterém se opakoval souboj s družstvem domácí školy Lubina. To za mohutného povzbuzování svých spolužáků další porážku nepřipustilo a my tak po mnoha zcela zbytečných chybách obsadili druhé místo,“ doplňuje informace tělocvikářka, která žáky na soutěž připravila, a dodává, že je se stříbrným pohárem spokojená a že s našimi malými talentovanými sportovci udělá příští rok vše pro to, abychom konečně dosáhli na zlato. Budeme jim držet palce!  

Mgr. Petra Stoklasová 

všechny články v Novinkách ZŠ