Ovoce a zelenina a Mléko do škol

Ovoce a zelenina do škol

Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí, a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci základních škol, včetně dětí z přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky. Produkty obsahující přidaný cukr, tuky, sůl a sladidla nejsou v projektu povoleny.

Mléko do škol

Už v dětství se rozhoduje o tom, jak silné a zdravé kosti a zuby budou mít děti po celý svůj život. Mléko a výrobky z něj jsou bohatým zdrojem vápníku, který zdraví kostí a zubů přímo podporuje. Kromě vápníku obsahuje mléko a mléčné výrobky také zdraví prospěšné vitamíny D, A, B12 a proteiny. Dobré stravovací návyky začínají v rodině, ale škola jako klíčový hráč ve vzdělávání a výchově dětí může tyto návyky významně podporovat. Třeba právě formou projektu „Mléko do škol“.

Program podpory spotřeby mléka ve školách existuje v České republice již od roku 1999.  Žáci mají garantované pravidelné dodávky konzumního mléka, případně neochucených mléčných výrobků zdarma.

Termíny závozů na 1. pololetí školního roku 2020/2021:

Září: 8. 9., 22. 9.

Říjen: 6. 10., 20. 10.

Listopad: 11. 11., 24. 11.

Prosinec: 8. 12., 22. 12.

Leden: 12. 1., 26. 1.