Ovoce a zelenina a Mléko do škol

Ovoce a zelenina do škol 

Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí, a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci základních škol, včetně dětí z přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky. Produkty obsahující přidaný cukr, tuky, sůl a sladidla nejsou v projektu povoleny.

Mléko do škol

Už v dětství se rozhoduje o tom, jak silné a zdravé kosti a zuby budou mít děti po celý svůj život. Mléko a výrobky z něj jsou bohatým zdrojem vápníku, který zdraví kostí a zubů přímo podporuje. Kromě vápníku obsahuje mléko a mléčné výrobky také zdraví prospěšné vitamíny D, A, B12 a proteiny. Dobré stravovací návyky začínají v rodině, ale škola jako klíčový hráč ve vzdělávání a výchově dětí může tyto návyky významně podporovat. Třeba právě formou projektu „Mléko do škol“.

Program podpory spotřeby mléka ve školách existuje v České republice již od roku 1999.  Žáci mají garantované pravidelné dodávky konzumního mléka, případně neochucených mléčných výrobků zdarma. 

Termíny závozů na 2. pololetí školního roku 2019/2020:

Únor: 25. 2. (zdvojený závoz za 11. 2. – lyžařský výcvik)

Březen: 10. 3., 24. 3.

Duben: 14. 4., 28. 4.

Květen: 12. 5., 26. 5.

Červen: 9. 6., 23. 6.