Novinky ŠJ

V naší školní jídelně vařil šéfkuchař. A strávníkům moc chutnalo!

Již po několikáté jsme v naší školní kuchyni přivítali milého a usměvavého kuchaře Zbyňka Diatku ze společnosti Podravka – Lagris a. s., který spolu s kolektivem kuchařek připravil pro všechny naše strávníky vynikající menu.

„Na dopolední svačinku jsme s panem kuchařem nachystali bagetku s pomazánkou ze zeleného hrášku ozdobenou zeleninkou a výhonky z hrášku. V poledne na strávníky zase čekala dýňová polévka s rýží, druhý chod byl na výběr ze dvou jídel. Pečené vepřové kotlety se švestkovou omáčkou a špaldovým knedlíkem nebo kutia, což je sladký pokrm s bulgurem a ovocem,“ popisuje pestrost středečního jídelníčku vedoucí školní jídelny Alena Kandráčová a dodává: „Také naše paní kuchařky ocenily společnost příjemného pana kuchaře, se kterým je opravdu radost spolupracovat. Z jídelny byly slyšet i spokojené pomlaskávání dětí, tak doufáme, že u nás Zbyněk Diatka nebyl naposled.“

Na přání dětí přikládáme recepty. Najdete je zde.

Bc. Hana Horáková


Informace o cenách stravného pro školní rok 2022/2023

Vážení strávníci, 
vzhledem k rostoucím cenám potravin na trhu zvyšuje školní jídelna od 1. září 2022 cenu stravného. Prosíme o navýšení inkasního limitu pro obědy v základní škole na 800 Kč, pro dopolední svačiny na 600 Kč a pro stravné v mateřské škole na 1100 Kč. Platba na září proběhne k 20. srpnu 2022. 

Více informací naleznete zde a zde.

Děkujeme za pochopení. 

Alena Kandráčová


všechny články v Novinkách ŠJ