Novinky ŠJ

Tříchodové mikulášské menu připravil šéfkuchař Zbyněk Diatka s našimi kuchařkami

Speciální den si žádá speciální menu. To v úterý 5. prosince 2023 uvařily naše kuchařky pod taktovkou šéfkuchaře ze společnosti Podravka – Lagris Zbyňka Diatky. Společnými silami připravili pro všechny strávníky mikulášské menu.

„Po škole chodili Mikuláš, andělé a čerti, a tak jsme vytvořili mikulášské menu sladěné do bílé a červené barvy ozdobené výhonky z Vlčovic,“ prozrazuje vedoucí školní jídelny Alena Kandráčová, která Zbyňka Diatku do školy pozvala.

A co se tedy objevilo na svátečním jídelníčku? Jemná krémová polévka z pečených rajčat, jako hlavní chod kuličky z mletého masa se smetanovou omáčkou a špagetami a dezert kokosová rýže s višněmi.

Vzácný host obědy žákům i učitelům osobně vydával, aby viděli, kdo v tento den s již dobře známými tvářemi našich kuchařek vařil. Zavítal také do mateřské školy, kde dětem ochotně vyprávěl o vaření a také o tom, co budou mít k obědu.

„Paní kuchařky vaří vždycky výborně a dnešní oběd nebyl výjimkou. Zejména polévka byla lahodná a maso velmi dobře ochucené,“ nešetří chválou asistentka pedagoga Blanka Ištvánková. O tom, že se mikulášské menu vydařilo, svědčil také zájem mladých strávníků z řad žáků o přídavek.

„Jsem ráda, že jsme opět po roce měli možnost Zbyňka Diatku pozvat do naší školy. Paní kuchařky přivítaly pánskou přítomnost i to, že mohou načerpat nové zkušenosti, nápady a rady,“ poodkrývá zákulisí ze školní jídelny Alena Kandráčová a jedním dechem dodává, že se celé vaření neslo v milé a přátelské atmosféře a všichni ze školní jídelny se už teď těší na další vaření s panem Diatkou.

Tým naší školní jídelny oslavil spolu s prvňáčky Mezinárodní den kuchařů

Věděli jste, že také všichni kuchaři a kuchařky mají svůj den? A ten je třeba náležitě oslavit. Společně s týmem naší školní kuchyně jsme si jej připomněli ve čtvrtek 23. října 2023. Na tento den si totiž žáci první třídy z družinkového oddělení Myšáků pod vedením vychovatelky Ing. Alice Červenkové připravili pro naše kuchařky krátký program.

„Paní kuchařky obdržely od žáčků jako poděkování za jejich péči o plná bříška dobrot a vitamínů diplomy a papírové i čerstvé květiny,“ prozrazuje o akci Alice Červenková. Kromě toho si vyposlechly nacvičenou písničku.

A co že mají děti od našich paní kuchařek nejraději? „Jednoznačně vedou buchtičky s krémem,“ shodli se prvňáčci a zároveň dodali, že jim vlastně chutná ve školní jídelně téměř vše.

Na slavnostním setkání nechyběla ani ředitelka školy Mgr. Olga Síbrtová, která kuchařskému týmu poděkovala také za celý učitelský sbor.

„Moc nás slova paní ředitelky i přání malých žáčků potěšila. Ceníme si toho, že si na nás opět vzpomněli a děkujeme za milé setkání,“ komentovala událost vedoucí školní jídelny Alena Kandráčová.

Mgr., Ing. Martina Havlíková

V naší školní jídelně vařil šéfkuchař. A strávníkům moc chutnalo!

Již po několikáté jsme v naší školní kuchyni přivítali milého a usměvavého kuchaře Zbyňka Diatku ze společnosti Podravka – Lagris a. s., který spolu s kolektivem kuchařek připravil pro všechny naše strávníky vynikající menu.

„Na dopolední svačinku jsme s panem kuchařem nachystali bagetku s pomazánkou ze zeleného hrášku ozdobenou zeleninkou a výhonky z hrášku. V poledne na strávníky zase čekala dýňová polévka s rýží, druhý chod byl na výběr ze dvou jídel. Pečené vepřové kotlety se švestkovou omáčkou a špaldovým knedlíkem nebo kutia, což je sladký pokrm s bulgurem a ovocem,“ popisuje pestrost středečního jídelníčku vedoucí školní jídelny Alena Kandráčová a dodává: „Také naše paní kuchařky ocenily společnost příjemného pana kuchaře, se kterým je opravdu radost spolupracovat. Z jídelny byly slyšet i spokojené pomlaskávání dětí, tak doufáme, že u nás Zbyněk Diatka nebyl naposled.“

Na přání dětí přikládáme recepty. Najdete je zde.

Informace o cenách stravného pro školní rok 2022/2023

Vážení strávníci,
vzhledem k rostoucím cenám potravin na trhu zvyšuje školní jídelna od 1. září 2022 cenu stravného. Prosíme o navýšení inkasního limitu pro obědy v základní škole na 800 Kč, pro dopolední svačiny na 600 Kč a pro stravné v mateřské škole na 1100 Kč. Platba na září proběhne k 20. srpnu 2022.

Více informací naleznete zde a zde.

Děkujeme za pochopení.

Alena Kandráčová