Pythagoriáda: páté místo v okrese pro našeho žáka Jakuba Píchu

Na konci října se naše škola poprvé účastnila matematické soutěže Pythagoriáda, která má mnohaletou tradici – letos se uskutečnil 45. ročník. Do školního kola se zapojily všechny ročníky druhého stupně.

Jaká byla náplň soutěže, prozradila učitelka matematiky Ing. Kateřina Bucharová: „Žáci řešili úlohy nejen početní, ale také logické či kombinační. Dva žáci se stali úspěšnými řešiteli a postoupili do okresního kola.“

Okresní kolo Pythagoriády se konalo ve dvou dnech – v úterý 22. listopadu a ve středu 23. listopadu 2022 ve Středisku volného času v Novém Jičíně. Naši školu tam reprezentovali Jiří Růžička z VI. A třídy a Jakub Pícha z VIII. třídy.

„Mám obrovskou radost, že žák osmého ročníku Jakub Pícha se v okresním kole umístil na krásném pátém místě! Oběma řešitelům děkujeme za reprezentaci školy a Jakubovi gratulujeme k jeho matematickému úspěchu,“ vzkazuje slova díků Kateřina Bucharová.

Výsledkovou listinu okresního kola pro osmý ročník najdete zde.