Lednové radovánky ve třídě Motýlků: Kouzelné lízátko a písničky pro radost

Vánoční svátky rychle utekly a hned po Novém roce jsme se opět sešli ve školce. Při návratu po svátcích nechyběla obrovská smršť všech dojmů z Vánoc a dárků dětí. V prvním týdnu jsme si s dětmi povídali o Třech králích. Ježíšek navštívil i paní učitelku Moniku Štěrbovou, která našla pod stromečkem ukulele. Díky tomu dětem obohatila hudební chvilky hrou na tento netradiční nástroj, který děti moc zaujal a nadchl, a tak si hned společně zazpívaly za doprovodu nového dárku píseň My tři králové.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Mezi zajímavé aktivity patřilo například vypichování obrázků tří králů, vyhledávání cesty pro krále, vyráběly se královské čepice a další zábavné činnosti. Oslavily se narozeniny Míši a Anežky. „Tato oslava se v minutě proměnila doslova v kouzelnou chvíli, kdy jedno z dětí přišlo s lízátkem od oslavenkyně a řeklo, že tam žádné nemá. No, popravdě, bylo tam vše od neporušeného obalu, po špejli, ale lízátko tam nebylo, bylo totiž neviditelné, asi nám ho začaroval velký pan kouzelník,“ vypráví s úsměvem paní učitelka Monika. 

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

V dalším týdnu si ve školce povídali o tom, co dělají ptáčci a zvířátka v zimě. „Vydali jsme se po stopách medvěda-vševěda, kdy děti zdolávaly nelehkou cestu, malovaly, ale také si zahopkaly jako zajíčci na poli. Dětem se to moc líbilo a užily si při těchto úkolech a hrách spousty legrace, týmové práce a soustředění. Vyrobili jsme také krmítka z ruliček toaletního papíru, které se natřely sádlem a obalily v semínkách. Poté jsme je společně pověsili na školní zahradě a zároveň ptáčkům nasypali semínka do krmítka. K tomu se děti naučily písničku Huboval vrabčák na zimu,“ doplňuje paní učitelka Monika.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Když začalo konečně trochu mrznout a sněžit, vydaly se děti tentokrát po stopách sněhuláka. Stavěly sněhuláky na zahradě, vyzkoušely si to také z PET víček na koberci a naučily se báseň Válím koule. A protože děti velmi okouzlil hudební nástroj ukulele, tak se ještě naučily další krásnou písničku s názvem Sněhové vločky a nádhernou píseň před spaním Zimní ukolébavka. Slavily se i Nikolčiny narozeniny a v posledním lednovém týdnu se otevřelo nové téma: lidské tělo. 

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Děti toto téma nadchlo. Naučily se báseň Moje tělo a podívaly se na díl seriálu Byl jednou jeden život, jak fungují kosti a kostra v lidském těle.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Bc. Hana Horáková