Janíčkovo putování s Motýlky

V úterý 15. listopadu 2022 jela třída Motýlků z naší mateřské školy do Muzea Novojičínska v pobočce ve Frenštátě pod Radhoštěm. Pobočka spustila nový edukační program, který je určený pro předškoláky a nazývá se Janíčkova dobrodružství.

Návštěvu popisuje učitelka ze třídy Motýlků Ivana Hosová: „Přivítala nás paní průvodkyně a ta dětem představila chlapce Janíčka, který bydlel v chaloupce v Trojanovicích. Rozdala dětem listy s úkoly a řekla, že spolu s Janíčkem je budou plnit. Mezi úkoly byly doplňovačky, sudoku nebo děti propojovaly dva trojúhelníky, které pak vytvořily hvězdu. Když měly splněno, kontrolovaly si své výsledky na interaktivní tabuli.“

Dětem se návštěva muzea moc líbila a rády přijedou na návštěvu znovu i s rodiči.