Skvělý úspěch v soutěži Pangea pro osmáka Jakuba Píchu

Vybraní žáci čtvrtých až devátých ročníků naší školy se zúčastnili školního kola matematické soutěže Pangea. Tato soutěž vznikla v roce 2007 v sousedním Německu a Česká republika se do projektu zapojila v roce 2014. Jedná se tedy o mezinárodní soutěž, do které se dosud připojilo dvaadvacet evropských zemí.

V čem se Pangea liší od ostatních matematických soutěží? Samotná soutěž vznikla za účelem podpořit motivaci žáků, a přispět tak k rozvoji vztahu k matematice a schopnosti aplikovat dovednosti v různých životních situacích.

„Je mi velkým potěšením oznámit, že náš žák Jakub Pícha získal ve školním kole v kategorii pro osmý ročník krásné páté místo v celém Moravskoslezském kraji a celkově se ve své kategorii umístil na devadesátém sedmém místě v celé České republice, to z 12 204 žáků této kategorie,“ má radost učitelka matematiky Ing. Kateřina Bucharová, která žáky do soutěže přihlásila. Pouze o kousek mu tedy utekl postup do finálového kola, které se bude konat v červnu v Praze.

Jakubovi moc blahopřejeme a přejeme mu spoustu dalších studijních úspěchů.